Babalar günü

Beşinci babalar günümüzü kutladık yine bebeğimle. Babalar gününün, okulların kapanacağı hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle, babalara özel hediyeler hazırlanmış. Bir

Beşinci babalar günümüzü kutladık yine bebeğimle. Babalar gününün, okulların kapanacağı hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle, babalara özel hediyeler hazırlanmış. Bir tanesi de minik tatlı tavşanımın bana hazırladığıydı. Salonumuzda en baş köşede duruyor şimdi.

Babalar gününden önceki cumartesi pazar günlerinde Beren’in annesi ile bir araya geliyorduk. Babalar günü sevincini anne ve babası ile bir arada yaşayacak diye düşünmüştüm ama baba sadece ben değildim tabi. Onun da bir babası vardı ve o günü kendi babası ile geçirmeyi tercih etti.

Biz de baba-kız kendimizi her zamanki gibi Terracity serinliğinin içine attık. O gün teyzemde kalan anneannemi de ziyarete gittik ve orada Mehmet ve Özgecan da vardı. Bir süre orada oturup sohbet ettikten sonra sıkıldı yavrucak evin içinde. Gezme derdine düştü. Bir yandan da uykunun ağırlığı çökünce dayanamadık ve kalktık artık. Tam kapıdan çıkarken Mehmet 5 lira verdi Beren’e. Gofret, kraker vs alması için vermişti gerçi ama Beren Terracity’e ulaştığımızda evdeki hesaba uymadı tabi. Oyuncak diye tutturdu. Söz de verdi sadece küçük ve ucuz bir şey alacağına.

Son kattaki oyuncakçıda aldık soluğu ve 4 tur döndük herhalde 5 liralık bir şey bulmak için. Bulamadık tabi. En sonunda minicik bir Barbie beğendi. Fakat paramız buna yetmiyordu. Ben de kart ile almaktansa, Beren’in 5 lirasının üstüne takviye olarak bankadan bir miktar çekerek üstünü tamamlamak istedim. Gidip kendisi oyuncağını alsın, parasını da kendisi ödesin diye. Artık genelde alışverişler nakit olarak yapılmadığı için para harcama konusunda biraz uzakta kalıyor doğal olarak.

AVM içindeki bankamatikten para çekmek için bir uçtan bir uca yürüdük. Hem yanımdaki bir miktar parayı da yatıracaktım, sonra da Beren’in oyuncağı için takviye yapacaktım.

Önce paramızı yatıralım sonra da biraz bozuk para alalım ve oyuncakçıya gidelim diye planladık kuzumla. İşlemleri tamamladık ve bankamatikten uzaklaşacağımız sırada Beren;

– Bankaya para yatırdık. Paraların uykusu gelmiş. İçerde üstünü örtmüşler. 🙂

Konuştuğumuz gibi gittik ve o küçücük Barbie’yi aldık. Ariel’miymiş neymiş adı da. Rastgele almamışız yani…