“BEREN”

Beren ile her zamanki pazar gezmelerimizden birinde yine Terracity’deydik. Kalabalık olmayan ve sıcak soğuk hava değişimi olmayan rahat bir ortam

Beren ile her zamanki pazar gezmelerimizden birinde yine Terracity’deydik. Kalabalık olmayan ve sıcak soğuk hava değişimi olmayan rahat bir ortam olan Robert’s Coffee’ye gittik. Orası bir mola yeri bir yerde. Kahvemizi yudumlarken biraz dinleniyoruz.

Kahveden önce rutin D&R ziyaretimizi de yaptık. Su almak için Macro Center’a girdik ama tam suların olduğu bölüme giderken, kitapların arasında bulduk kendimizi. Beren renkli kitapların arasında oynarken etkinlik kitabı da alalım dedi. Yaşına uygun bir tanesini aldık ve ‘oturup bir şeyler içelim hem de etkinlik yapalım’ teklifim çabucak kabul gördü.

Etkinliklere başladık… Beren resimlere bakar bakmaz ne yapılması gerektiğini biliyor. Ben acaba ne yazıyor diye okuyorum. Beren zaten söylemiş oluyor hepsini. Kalemle girişiyor hemen. Renkli kalemlerle boyanması gereken yerleri de biliyor, ‘renkli kalemlerimiz/boyalarımız olmadığından böyle’ diye de açıklamasını yapıyordu arada kuzucan.

Etkinliklere devam ederken, harfleri tanıma gibi güzel öğretici oyunlar da vardı kitapta. Beren adının baş harfini, E, R gibi harfleri de tanıdığından adını yazmasını önerdim. Yazalım beraber dedim. Başladık B harfinden ve devam ettik. ‘BER’ yazmıştık ki, sipariş ettiğim kahvem ve Berenimin sıcak çikolatası geldi. Garson bize hoş geldiniz derken, biz de karşılığını verirken bölündü bizim yazımız. Sonrasında bitirdik ‘BEREN’i.

Gün içinde babaannenin doğum günüydü de aynı zamanda. Levent abi güzel bir sürprizle öğle vakti elinde güzel pasta ile geldi… Tam Beren’in sevdiği renklerden, mordu pasta. Mumları koyduk ve Beren, babaannesi ile birlikte üfledi mumlara.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=J_IFrKvVOc4?rel=0]