Birliktelik

Birliktelik diye bir başlık kullandım ama sıradan bir kelime değil bu. Biraz düşündüm. Birlik olarak, bir arada bulunarak, “bir” olarak hissettiğinde

Birliktelik diye bir başlık kullandım ama sıradan bir kelime değil bu. Biraz düşündüm. Birlik olarak, bir arada bulunarak, “bir” olarak hissettiğinde birliktelik oluyor gibi sanki sadece. Bir arada, yan yana durmak değil, bir bütünü oluşturmak. Biri yokken diğer tarafın eksik kalması gibi. “Bir” olunamıyor o zaman. “Biz” “birlikteyiz.”

Beren ile “birlikte” zaman geçiriyoruz, eğleniyoruz, bundan keyif alıyoruz ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Birlikte uyuyoruz ve sarıldığımız anda birbirimize, birbirimizin gediklerine oturuyoruz da artık ötesine geçmiyoruz. Öyle bir rahatlama ve dinginlik anı yaşanıyor ki, artık güvendeyiz ve tensel temas devam ettiği sürece uyku da devam ediyor. Geceleri dikkat ediyorum, hiçbir şekilde uykum bölünmüyor yalnız yatarken, Beren varsa yanımda o tensel temas bir ara bozuluverirse, üzerindeki örtüyü atıverirse, diğer yanına dönüverirse birlik de olmuyor. Birliği sağlıyoruz yeniden ve uykuya devam ediyoruz. Çok mutluluk verici!

İkimizin evi bir başka tabi ki, Beren eve girdiği anda evin havası değişiyor. Beren’le uyku öncesi yatak keyfi yapmak için sözleştik. Reklamlarda gördüğü ve daha önce telefonda oynadığımız Angry Birds’ü istedi. Açtık oyunu ve oynadık dakikalarca. (Telefon elimizde iken mutlaka uçuş modunda). Telefonda uygulamalar içinde Angry Birds ararken, “minik kuş gördüm!” dedi. Gördüğü – her ne kadar kullanmasam da – Twitter logosuydu. Kuş sonuçta hepsi. 🙂

Cumartesi günü akşamüzeri halılara bakmak için bir mağazaya girdik. Bazı modeller için de alt kata asansör ile inecektik. Asansöre bindik ve yük asansörü olduğundan içi oldukça genişti, Beren’in bildiği asansörler gibi değildi. Beren’e “Tatlım bu da bir asansör, ne kadar büyük di mi?” der demez, “Otuz yirmi kişi sığabilir.” değerlendirmesini yaptı anında. Gerçekten de asansörün kapasitesi 26 kişilikti.

Beren’le güzel bir hafta sonu planım vardı. Side’de SOLOTÜRK‘ü izleyerek değişik bir deneyim yaşayacaktık. Bunun yerine zamanımızı Beren’in sevdiği yerlerde geçirdik; ev(imiz)de, salıncakta, kaydırakta, kucağımda… Hepsinde “birlikteydik.”