Şimdi “Okul”lu olduk!

Beren bugün  ilk kez okulla tanıştı. Okul öncesi eğitim ve bunun yanında öğretim için çok da uzun sayılmayacak bir süre önce başladığımız

Beren bugün  ilk kez okulla tanıştı. Okul öncesi eğitim ve bunun yanında öğretim için çok da uzun sayılmayacak bir süre önce başladığımız araştırma, nihayet sonuçlandı. Kararımızı Geleceğin Bilgeleri Anaokulu®‘ndan yana verdik.

Beren’e okula gideceğini nasıl söylesek diye kendi kendimize kuruntu yaparken, geçtiğimiz cumartesi günü Beren’i alışması için okuluna götürdük. Nasıl karşılayacağını merak ederek içeriye girdik. Ama neyseki düşündüğümüz gibi olmadı. Beren,  “Tamam okula geldik, artık siz gidin” diye bir cümleyle bizi şaşırttı. Hemen oyuncakların kokusunu almış gibi yanlarında aldı soluğu.

Geleceğin Bilgeleri Anaokulu müdiresi Alev hanım ile görüşmek için cumartesi günü öğleden sonra uygun olabildik. Ancak çat kapı gittiğimiz için ve o sırada Alev hanım’ın başka bir görüşmesi olduğundan, bir süre veli lobisinde beklememiz gerekti. O arada okulun öğretmenleri ile toplantıda olan okulun kurucusu Özlem hanım da toplantıya ara verdikleri bir sırada yanımıza gelerek bizimle ilgilendi. Çok fazla konuşamadık orada ama, üzerimizde pozitif bir etki bırakarak, toplantısına devam etmek için yanımızdan ayrıldı.

Görüşmek için beklerken, Beren zaten binanın keşfini bitirmiş, bulduğu bir golf setinin asıl gerekli olan toplarını ve sopalarını çıkarıp bir kenara koyduktan sonra, tekerlekli çantasını alıp onunla ikinci tura bile çıkmıştı.

Beren bu şekilde rahatça dolanırken, o arada görüşmesi biten Alev hanım da yanımıza gelerek, odasına buyur etti. Kendisi de bir eğitimci olduğu için olsa gerek, sadece gerekli bilgileri bize aktarıp, aklımıza takılan her türlü soruyu da cevaplayarak biraz daha rahatlamamızı sağladı.

Sohbetimiz esnasında, Geleceğin Bilgeleri Anaokulu’nun tam bir okul olduğunu, eğitim ve öğretimin bir arada olduğunu ve en önemlisi MEB’ e bağlı olduğunu, diğer bazı kreş ve bakımevlerinin SHÇEK’ e bağlı olduğunu söyledi. Bizim için bu bile önemli bir ayrıntıydı.

Alev hanım okulla ilgili bilgileri aktarırken uluslararası bir program olan Fastrackids®‘ ten de bahsetti. Aradığımız şey de tam da bunun gibi bir şeydi. Eğlenirken öğreten bir sistem…

Bugün sabah erkenden okula gitmek üzere yola çıktık. Yolda çok sevdiğimiz bir kaç şarkıdan biri olan Sertab Erener’in “Rengârenk” adlı şarkısını 5-6 kez dinledik. Bir yenisini daha bitirmeden okula geldik. Beren’i koltuğundan indirirken, “okuluna geldik kızım bak” der demez, hemen solundaki binayı göstererek; “orası okul diil” dedi ve ardından tam karşısındaki okulunu göstererek; “burası okul” dedi ve ben de bunu “evet tatlım” diyerek onayladım. Bugünkü girişimiz de cumartesi günü gibi oldu ama bugün artık tüm gün kalacağı için ilk bir kaç saati ben de orada geçirdim.

Bu arada, öğretmenleri Ebru hanım ve Safiye hanım ile tanıştım. Onlar da şimdilik çok iyi ilgileniyorlar. Orada geçirdiğim yaklaşık 2 saat boyunca hiçbir sorun yaşamadık. Beren hem yeni girdiği bir ortama, hem de öğretmenlerine alışmış gibi görünüyordu.

Tek dileğimiz kızımızın evde yakaladığı huzur ve mutluluğu orada da sürdürmesi…

“Rengârenk” dinlemek isterseniz, o da burada;

Şimdi “Okul”lu olduk!” hakkında yorum

  1. Bir tanecik kızımıza Maşallah! Ne kadar olgun ve akıllı olduğunu bir kez daha gösterdi. Allahım korusun.

Yorumlara kapatıldı.