Beren’in ikinci doğum günü

Kuzumuzla geçen yıl ilk doğum gününü kalabalık bir grupla kutlamıştık. Tabi miniğim o kalabalığın neden orada bulunduğunu anlamamıştı. Kucaktan kucağa gezerken,

Kuzumuzla geçen yıl ilk doğum gününü kalabalık bir grupla kutlamıştık. Tabi miniğim o kalabalığın neden orada bulunduğunu anlamamıştı. Kucaktan kucağa gezerken, bizim kadar mutlu değildi tahminimce. Sanki o gün nem düzeyi her zamankinden fazlaydı ya da yaşadığımız farklı heyecan ve mutlulukla iç içe girdiğinden bize öyle gelmişti. Masalarımız açık havada, deniz kenarında, çimlerin üzerindeydi. Her şeyin bir ilki vardı tabi ki. İyi ki de…

Bu yıl farklı bir şey yapalım ve kızımızın ikinci doğum gününü anne, baba ve küçük kız olarak kutlayalım istedik. Böylece her dakika biriciğimizle bir arada olma fırsatını yakaladık ve onun tarifsiz mutluluğunu paylaştık.

Bir gün önceden doğum günü olacağını Beren’e de söylemiştik. 18 Ağustos’u sabahtan akşama kadar yaşadıktan sonra, sıra kızıma geldi. Yaş pastamızı da alıp eski lara yolundaki The Big Man‘e gittik. Rezervasyonumuz olmamasına rağmen, kızımızın doğum günü kutlamasını yapacağımızı söylediğimiz görevlilerden bir bayan, çok güzel bir jestle bize en güzel masayı ayarladı.

Aslında orada Beren’i en çok mutlu eden, oyun parkının bulunması oldu. Salıncaktan inip, maket eve girdi, oradan çıkıp küçük arabalara bindi. Sonra yaylı arıya, uğur böceğine derken epey bir zaman geçirdi.

Artık bir an önce pastamızı kesip kutlamamızı da yapmamız gerekiyordu. Çünkü zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız için yavaş yavaş Beren uyku moduna girmeye başlamıştı. Görevli ablaları ve abilerinin getirdiği pastamızın üzerindeki 2 adet muma, birkaç kez üst üste üfleyerek kutlamamızı gerçekleştirdik. Bu arada fotoğraflarımızı The Big Man çalışanları çekti. Daha sonrasında ise  çok güzel bir servisle sunulan pastamızı yedik. Beren’in uyku modu kırmızı alarm vermeye başladığı andan itibaren çıkış kapısına doğru yöneldik. Bizi girişte karşılayan bayan, Beren’in dikkatini eline tutuşturduğu tavus kuşu şeklindeki kokteyl süsüyle başka yöne çekmeyi başardı. Biz de bu arada kapının önüne kadar geldik. Orada da birkaç fotoğraf karesinde bulunduktan sonra, abla ve abilere el sallayarak evimizin yolunu tuttuk. Çok eğlenceli ve hareketli bir geceden sonra Beren rahat bir uykuya daldı. Anne ve baba olarak biz de Beren’in mutluluğuyla mutlu olduk.

Birlikte nice uzun senelere tatlım…

Beren’in ikinci doğum günü” hakkında yorum

Yorumlara kapatıldı.