Bebek bezi alerjisi

Beren’de yazın gelişiyle, bezinin sırtına temas ettiği bölgede kızarıklar oluşmaya başlamıştı. Nedeni bugün anlaşıldı. Bebek bezi alerjisi. Kuzum günlerdir rahat uykuya

Beren’de yazın gelişiyle, bezinin sırtına temas ettiği bölgede kızarıklar oluşmaya başlamıştı. Nedeni bugün anlaşıldı. Bebek bezi alerjisi. Kuzum günlerdir rahat uykuya dalamıyordu. Ezgi, Beren yatmadan önce pişik önleyici kremlerle, nemlendiricilerle masaj yaparak ancak rahatlamasını sağlayarak uykuya hazırlıyordu. Beren’in alt değiştirme ritüeli bu nedenden dolayı epey uzadı. Biz temiz bezi koyup, cırt cırtını kapatana kadar, Beren elini hemen acıyan bölgeye götürüp, kaşımak istiyordu. Bu da tabi tırnaklarıyla çizik oluşturuyordu ve daha çok kızarmasına neden oluyordu. Kızarıklık arttıkça da “acıı, acıı” diye yakınan bebeğimi konuşarak, anlatarak, krem sürelim geçsin diyerek birazcık ikna ettik. Öğrendi ama zaten, kendisi getirip kremini, sürmemizi istiyordu son zamanlarda. Pişik kremi olarak, Nivea’yı denedik, Popolin’i denedik ve en son Dalin’in pişik kremini denedik ki bizim de aradığımız buymuş. Bu süreçte en çok işe yarayan bu oldu. 

Artık hiçbiri tam çözüm sunamayınca, Ezgi doktorumuza danışarak tavsiyelerini aldı. İlk olarak bebek bezi değişecek, sonrasında ise impetex kremle desteklenecek. Aslında Beren doğduğundan beri kullandığımız Prima bebek bezi ile ilgili sorun yaşamamıştık. 1 numaradan başladık, 2, 3, 4 ve en son 5 numarayı kullanırken burada takıldık. Arada bir dönem EvyBaby ve  Huggies de kullanmıştık. Ya bir ya da iki kez. Şimdi ise başka bir marka bez ile denemeler yapacağız. Henüz markaya karar vermedik.

Bugünden itibaren evde de her zaman bulunmasında fayda olan impetex ile  tedaviye başlayacağız. Dilerim en kısa sürede çözüme ulaşırız.