Beren’in anaokulundaki ilk günü

Gün geçtikçe verdiğimiz kararın doğruluğundan iyice emin olmaya başladık. Özlem hanım¹ ve eşi Armağan beyin samimiyetleri, yapmak istedikleri şeyler ve

Gün geçtikçe verdiğimiz kararın doğruluğundan iyice emin olmaya başladık. Özlem hanım¹ ve eşi Armağan beyin samimiyetleri, yapmak istedikleri şeyler ve düşünce tarzları olarak tamamıyla bizimkilerle örtüştü. Bununla birlikte Beren okula başladıktan sonra her zaman bizimle ilk teması kuran Yeşim hanım oldu. Kimi zaman Beren’i sormak için aradık ve anında ne yaptığını bize söyledi. Geçtiğimiz günlerde Beren’in öğretmenleri Safiye hanım ve Ebru hanımın bizden istediği alıştırma külotlarından götürdüm. Sabah çantaya koyup koymadığımızdan emin olamadım. O nedenle (öğretmenleri de zor durumda kalmasınlar diye) yeni bir paket aldım.  Yeşim hanım karşıladı her zamanki gibi güler yüzle. Beren için alıştırma külotlarından getirdiğimi söyledim. Tamam ben öğretmenlerine veririm diyerek aldıktan sonra, bana bunlar yıkanmamış, aslında bir kez yıkayıp öyle getirseydiniz  dedi. Bu davranış çok hoşuma gitti. O gün bir kez daha Beren’i bırakabileceğimiz güvenli bir yer bulduğumuzu anladım.

Konuyu dağıttım, son paragrafta toplayayım… Beren 1 Eylül’den itibaren okullu. Başladığı ilk gün çekilen video görüntüleri mevcut. Bu görüntüler de, her bir çocuk için ayrı olarak yaptırılan, üzerinde Geleceğin Bilgeleri Anaokulu® yazan ve ucunda bir isim etiketi bulunan flash bellek ile her bir ebeveyne ulaşıyor. Aşağıda Beren’in de katıldığı Fastracktots® eğitiminden bazı videolar var.

SmartBoard®’da buz parçaları üzerinden karşıya geçerken
[flashvideo filename=https://www.gulkokan.com/wp-content/uploads/2010/09/buz-parcalari.flv /]

Zıplamaya çalışırken
[flashvideo filename=https://www.gulkokan.com/wp-content/uploads/2010/09/zip-zip.flv /]

Buzu incelerken
[flashvideo filename=https://www.gulkokan.com/wp-content/uploads/2010/09/soguk.flv /]

Sevdiği bir şey yaparken; karıştırırken
[flashvideo filename=https://www.gulkokan.com/wp-content/uploads/2010/09/karistir.flv /]

¹ Özlem Dayıoğlu; Geleceğin Bilgeleri Anaokulu® kurucusu.