Beren’in sevdiği reklamlar

Reklamlar yalnızca Beren’in değil, büyük küçük herkesin dikkatini çekmiştir. Zaten reklam yapılmasının amacı da bu değil midir? Fransızca’dan dilimize girmiş bir

Reklamlar yalnızca Beren’in değil, büyük küçük herkesin dikkatini çekmiştir. Zaten reklam yapılmasının amacı da bu değil midir? Fransızca’dan dilimize girmiş bir sözcük olan reklam, ilan etmek, duyurmak anlamındadır. Bunu yapabilmenin çeşitli yolları vardır. Daha önce denenmiş, çok tutulan bazı kavramlar sıklıkla değişik reklam türlerinde kullanılmıştır. Bunlardan bazıları bebekler, kulağa hoş gelen hafif müzikler, sevimli oyuncaklar, canlı renkler ve buna benzer diğer dikkat çekici şeylerdir.

Beren’in sevdiği reklamlar, içinde bebek olan, bebekleri  ilgilendiren reklamlar oldu. Bunlardan ikisi Toyota’nın “Çıkarım senle her yola” teması ile yayınladığı, arka koltukta uyuyakalan bebeklerle oluşturulmuş reklam filmi ve  “Takıl sen popona göre…” sloganıyla yayınlanan Canbebe bebek bezi reklamıydı. Beren bu reklamları izlerken pür dikkat televizyona bakıyor. Eğer ortamda onun bu zevkini engelleyecek bir gürültü varsa, hemen müdahale edip sessizliği sağladıktan sonra ağız tadıyla reklamlarını izliyor.

Bunların yanında içinde bebekle ilgili bir şey olmasa da, sanırım animasyon kullanıldığı için hoşuna giden, Garanti Bankası’nın “İmaj kampanyası 2010” reklamı var. Kullanılan müzik de gerçekten çok güzel. “Garanti’den arzunuz? Başka bir arzunuz?” bölümü akılda kalıcı ve insanın diline takılıveriyor.

Aşağıda bu reklamların videolarını izleyebilirsiniz.

Toyota’nın “Çıkarım senle her yola” temalı reklam filmi
[flashvideo filename=https://www.gulkokan.com/wp-content/uploads/2010/02/cikarimsenleheryola.flv /]

“Takıl sen popona göre…” sloganıyla Canbebe bebek bezi reklam filmi
[flashvideo filename=https://www.gulkokan.com/wp-content/uploads/2010/02/Canbebe.flv /]

“Garanti Bankası imaj kampanyası” reklam filmi
[flashvideo filename=https://www.gulkokan.com/wp-content/uploads/2010/02/garanti.flv /]