Günler çok çabuk geçiyor

Mart ayını da bitirmek üzereyken, baktım ki bu ay sadece bir yazı yazmışım. Günler ne çabuk geçiyor anlamıyorum. Beren uyuduktan

Mart ayını da bitirmek üzereyken, baktım ki bu ay sadece bir yazı yazmışım. Günler ne çabuk geçiyor anlamıyorum. Beren uyuduktan sonra, (arada sırada bizi şaşırtarak erkenden uyuyor) biz de  birazcık kendi hobilerimize zaman ayırabiliyoruz. Annenin son zamanlardaki favorisi ahşap boyama. Bulduğu renkli peçeteler, boyalar, cilalar ve fırçalarla gecenin geç saatlerine kadar salondaki masanın üstünde çalışıyor. Baba da arka odadaki bilgisayarıyla uğraşıyor ve neredeyse monitörü bile görmekte zorlandığı halde, tüm elektronik devre elemanlarını, ihtiyacı olan gereçleri bilgisayar masasının üzerine yaymış, aldığı bir kaç elektronik devre elemanını küçük bir hacimde birleştirmeye çalışıyor. O masada ne ararsanız var. Bu çalışmanın sonucunda, baba bir diğer hobisi olan bisikleti için gece aydınlatması yaptı. Şimdi bunu ağırlıkça hafifletmeye ve bisikletine adapte etmeye çalışıyor. Yani evde herkes kendi halinde şu aralar.

Geçtiğimiz bir kaç hafta içerisindeki Beren’le ilgili bir gelişme, tuvalet konusunda oldu. Ne zaman tuvalet ihtiyacı hissetse, kapının önünde çömelip bekliyor(du). Biz de havaların henüz soğuk olması nedeniyle, biraz ağırdan aldık. Gereken ilgiyi göstermedik kuzumuza. O da artık, sanırım bu işler böyle olmuyor diye vazgeçti bu davranışından. Nisan ayıyla birlikte havalar ısınınca yavaş yavaş tuvalet için bazı hazırlıklar yapmamız gerekecek. Fisher-Price ‘ın eğlenceli tuvaletini alacaktık kızımıza ama, bulamadık. İnternette de çeşitli alışveriş sitelerinden araştırmalar yaptık. Çoğunda yok. Bulduklarımız da daha önce alışveriş yapmadığımız sitelerdi. Başka alternatifler üzerinde düşünmeye başlayacağız ya da içlerinden birini seçip sipariş vereceğiz. Beren, evin içinde bir kâşif olduğundan, saklı kalan pek az şey kaldı. Her şeyin yerini biliyor minik kızımız. Bunların yanında elimizi yıkarken, dişimizi fırçalarken ve hatta tıraş olurken bile yanımızda beklediği için, çevresinde ne var ne yok öğrenmiş. Klozeti göstererek, oraya eğğh! yapılacağını söylüyor. Bakalım tuvalet eğitimi süreci nasıl geçecek?