Talimat, tadilat, tamirat

Aslında bu yazının başlığı ‘Fear Trophy’ olacaktı. Kızımla bir hevesle gittiğimiz Akvaryum’da, ayrı bir bölüm olarak düzenlenen, sürüngenlerin bulunduğu yerde,

Aslında bu yazının başlığı ‘Fear Trophy’ olacaktı. Kızımla bir hevesle gittiğimiz Akvaryum’da, ayrı bir bölüm olarak düzenlenen, sürüngenlerin bulunduğu yerde, tadilat varmış. Önümüzdeki hafta uygun olursa yeniden gideceğiz kızımla.

Biz de güzel havanın tadını yeni yapılan Akdeniz Kent Parkı’nda çıkardık. Akvaryum’un hemen yanında. Minicity ile komşu. Akvaryum’u bütünüyle içine alıyor. Yemyeşil bir park, oyun alanları ve upuzun havuzları olan geniş bir arazi. Her yerini gezemedik bile. Bisikletle turlamak en mantıklısı gibi.

Parkı bitirip akşamüzeri babaanneye yemek yemeye gittiğimizde, ‘kızım ne yaptınız babanla bugün?’ sorusuna Beren, ‘yılanları görmeye gittik ama orda talimat varmış giremedik’ diye cevap verdi. Tam montumu çıkarıp koridora doğru yönelmiştim ki birden geriye döndüm ve ‘ne varmış?’ diye sordum gülümseyerek. O kadar tatlı söylüyordu ki ‘talimat varmış’ı, birkaç kez üst üste söylettim. Ne varmış? Talimat.

Sonrasında doğrusunu anlatmaya çalıştım. Tadilat, yeniden düzenleme, yapma, onarım demek… Sözlük gibi hissettim bir an kendimi. ‘Tamirat’ dedi kısaca babaanne. Tek kelimeyle özetledi. Niye uzatmışım ki 🙂